Бізнес завжди асоціюється з податками, при цьому в кожній країні свій підхід до оподаткування. В Україні загальна система оподаткування стосується більшості юридичних осіб. Тоді як корпоративні інвестиційні фонди (КІФ) в порівнянні з іншими юридичними особами, мають унікальні податкові преференції. Так, всі доходи від операцій з їх активами звільняються від оподаткування податком на прибуток. Тому все більше бізнесменів переходять на структурування бізнесу через КІФ, використовуючи його в якості гаманця для власних активів.

Що відноситься до активів фонду ?

В активах венчурних корпоративних інвестиційних фондів може бути практично необмежена кількість майна. До переліку їх активів можуть входити як грошові кошти, так і цінні папери, нерухомість, корпоративні права та інші. Також в активах фонду можуть бути векселі, договори відступлення прав вимоги, дорогоцінні метали та права інтелектуальної власності.

Розглянемо на прикладі використання позики вигоди структурування бізнесу:

Позика, яку КІФ надає компанії, в якій володіє часткою 10 і більше відсотків статутного капіталу, є відсотковою. Відсоток, який компанія сплачує на фонд відносить до статті витрат такої компанії, а відсотки, які сплачуються за користування позикою, повертаються на персональний КІФ компанії з подальшою можливістю реінвестування, виплати дивідендів фізичним особам та інших операцій, так як вважається доходом КІФ. Схожий ефект мають такі інструменти, як роялті на торгові марки, промислові зв’язки та інші об’єкти права інтелектуальної власності.

Загалом, можна виділити наступні переваги структурування бізнесу через корпоративний фонд:

Відповідно до Податкового кодексу України, будь-які доходи від здійснення операцій з активами КІФ не підлягають оподаткуванню податком на прибуток. Оподатковується позитивна різниця між придбаними акціями учасником фонду та викупленими акціями при виході учасника з Фонду.

Дивіденди, які виплачуються фондом на користь фізичних осіб – оподатковуються за пільговою ставкою 9% (+ 1,5% військовий збір).

На відміну від використання офшорів, як механізму уникнення оподаткування доходів, використання корпоративного інвестиційного фонду є абсолютно легальним та доступним механізмом, що регулюється нормами українського законодавства.

КІФ – акціонерне товариство, яке має свої особливості та регулюється окремим законом. Особливість в тому, що до управління залучається ліцензійна Компанія з управління активами. При цьому активи фонду знаходяться під цілковитим контролем власників фонду. Власники погоджують напрямки інвестиційної діяльності та приймають всі рішення щодо розподілу доходів.

Структурування бізнесу через КІФ – це прозорість, легальність та економія.

Бажаєте дізнатись більше? Приходьте до нас! Ми розповімо детальніше!

Отримати консультацію

Наш фінансовий експерт відповість на Ваші запитання

Залишити контактні дані

Іншіпослуги

повний список